O nas

Personal Democracy Forum CEE

 

Personal Democracy Forum to coroczna konferencja poświęcona wpływowi technologii na władzę, administrację i społeczeństwo obywatelskie. Wydarzenie po raz pierwszy odbyło się w 2004 roku w Stanach Zjednoczonych, w Polsce odbywa się od 2013 roku – od tego czasu PDF CEE zyskało rangę najważniejszej konferencji w regionie, spośród tych poświęconych zależnościom pomiędzy technologią, demokracją i zaangażowaniem obywatelskim. Co roku spotykają się tam przedstawiciele organizacji pozarządowych, aktywiści, przedstawiciele administracji publicznej oraz dziennikarze z ponad 50 krajów (głównie europejskich, aczkolwiek nie tylko), żeby dzielić się swoimi praktycznymi i eksperckimi doświadczeniami. Głównym organizatorem PDF CEE jest fundacja ePaństwo, a Festiwalu Technologii Obywatelskich dla Demokracji inicjatywa Fundacji – Koduj Dla Polski.

 

Fundacja ePaństwo

 

Fundacja ePaństwo jest jedną z najważniejszych organizacji działających na rzecz otwartej i przejrzystej władzy oraz zaangażowania obywatelskiego.

Już od 10 lat działamy na rzecz demokracji. Niezależnie czy chodzi o identyfikowanie problemów systemowych w życiu publicznym i proponowanie na nie realnych rozwiązań czy o nagłaśnianie pojedynczych, ale ważnych, przejawów łamania prawa przez polityków lub polityczki – jesteśmy na posterunku. 

Chcemy aby Polacy korzystali ze swoich praw, zainteresowali się i zajęli usprawnianiem swojego Państwa. Wykorzystując nowe technologie i moc Internetu otwieramy nowe zbiory danych, które udostępniamy wszystkim obywatelom. Stworzyliśmy też liczne narzędzia, które mogą pomóc w pracy dziennikarzom i dziennikarkom, ale też aktywistom i aktywistkom oraz przedstawicielom i przedstawicielkom instytucji publicznych. 

Zachęcamy do budowy użytecznych inicjatyw i serwisów obywatelskich, które umożliwią skuteczne zmiany w Polsce. Budujemy takie społeczności jak Koduj Dla Polski, gdzie zamiast narzekać, że wszystko jest źle, angażujemy różne podmioty w proces wypracowywania technologicznych rozwiązań, który ma zaowocować sprawniejszymi wewnętrznie urzędami bardziej przyjaznymi dla obywatela, firmami realizującymi cele społeczne, trzecim sektorem korzystającym płynnie z nowych technologii, większym zaangażowaniem obywateli w życie publiczne oraz zaufaniem pomiędzy tymi sektorami.